× Diskuze a fórum o zdravém životním stylu

Každodenní konzumace kávy - ANO či NE?

Více
#1 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Každodenní konzumace kávy - ANO či NE?
Já jsem také zaznamenala informace, že údajně v kávě jsou zdraví prospěšné látky. Ale také jde o to, v jakém množství. Myslím, že přiměřeně zdravému člověku šálek kávy snad neuškodí. Já tedy kávu piju denně, maximálně 2 hrnky. Někdy mě i pomůže od bolesti hlavy a určitě je to lepší než si brát prášek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od Gaberlungi
Odpověděl Gaberlungi pro téma Každodenní konzumace kávy - ANO či NE?
Oni dokonce vědci došli na to, že do 3 šálků kávy za den je dávka kofeinu v pohodě. Ale samozřejmě jsou tam taky takové záležitosti, jako jestli se pije na lačno, zbytek životosprávy je v pořádku a podobně. Já osobně jsem kávu raději omezila a vyměnila ji za cereální Caro. Zdá se mi, že mě dokonce startuje lépe, než kofein.

Více
#3 od Patník
Každodenní konzumace kávy - ANO či NE? vytvořil uživatel Patník
Káva patří u hodně z nás ke každodennímu teplému nápoji, ale je to dobře nebo špatně? V jednom vědeckém článku jsem četl, že jeden šálek kávy je zdraví prospěšný. Působí jako antioxidant a prospívá našemu zažívání, ale je to opravdu tak? A co více šálků kávy denně? Podle mě záleží i na kvalitě kávy. Na tom, jestli ji pijeme s mlékem, smetanou nebo samotnou. Co si o tomto tématu myslíte vy?