× Diskuze a fórum o hubnutí a dietách

Zdravá přírodní sladidla

Více
#1 od mss
Odpověděl mss pro téma Zdravá přírodní sladidla
Mé slazení prošlo různými změnami. Napřed jsem přešla na třtinový cukr, ale po návštěvě výživového poradce mi byl nedoporučen, myslí kvůli zbytečné melase - nechci lhát, dostala jsem rozsáhlý výklad a už je to delší dobu, tak teď přesně nevím. Pak jsem na nějakou dobu téměř nejedla sladké, takže jsem ani nesladila a "sladké" jsem jedla jen ovoce. Teď střídám stévii a med. A právě med upřednostňuj. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#2 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Zdravá přírodní sladidla

Dobrý den,

pokud hledáte přírodní alternativu k řepnému cukru, můžete zkusit xylitol. Xylitol se vyskytuje různě v přírodě, proto se mu mimo jiné také přezdívá březový cukr. Xylitol se dnes většinou získává ekologicky šetrnou cestou z kukuřičných palic.

Xylitol obsahuje o 75% sacharidů méně než běžný cukr a také pomáhá čistit ústní dutinu, čímž zabraňuje tvorbě zubního kazu.

Více si o xylitolu můžete přečíst zde www.brezovycukr.cz


Děkuju za příjemnou informaci, zatím mi toto jméno nic neříkalo, musím se na to poptat. Seženu ho ve zdravé výživě, nebo někde v lékárne? A dá se s ním sladit stejně jako s bílým cukrem - čaj, káva, do buchty atd.?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#3 od Schwabka
Odpověděl Schwabka pro téma Zdravá přírodní sladidla
Díky za informaci. Je mi ten název nějaký povědomý. Nedává se to do žvýkaček? To by souhlasilo s tím, že pomáhá čistit ústní dutinu. Ale že to je březový cukr a přitom je z kukuřice, to je zajímavé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#4 od xylitol
Odpověděl xylitol pro téma Zdravá přírodní sladidla
Dobrý den,

pokud hledáte přírodní alternativu k řepnému cukru, můžete zkusit xylitol. Xylitol se vyskytuje různě v přírodě, proto se mu mimo jiné také přezdívá březový cukr. Xylitol se dnes většinou získává ekologicky šetrnou cestou z kukuřičných palic.

Xylitol obsahuje o 75% sacharidů méně než běžný cukr a také pomáhá čistit ústní dutinu, čímž zabraňuje tvorbě zubního kazu.

Více si o xylitolu můžete přečíst zde www.brezovycukr.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#5 od manufaktura
Odpověděl manufaktura pro téma Zdravá přírodní sladidla
Med máme hodně rádi a přidáváme si ho do čase kdykoliv můžeme, taky ho občas lížeme i samotný, pokud jsme nemocní, je to jako když vás pohladí. Ale taky jsem chtěla vyzkoušet sladit lístky stevie, ale zatím jsem ji nikde nemohla sehnat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#6 od Maruška
Odpověděl Maruška pro téma Zdravá přírodní sladidla
Tak jsem zadala do googlu datlový sirup a hned jsem našla několik eshopů, ale v kamenné prodejně jsem to snad neviděla

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#7 od Maruška
Odpověděl Maruška pro téma Zdravá přírodní sladidla
Nevíte, kde se dá koupit datlový sirup?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#8 od Alena
Odpověděl Alena pro téma Zdravá přírodní sladidla
Ta melasa mě zaujala

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
#9 od Ruprecht
Odpověděl Ruprecht pro téma Zdravá přírodní sladidla
100% med:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • admin
  • Avatar uživatele admin Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
Více
#10 od admin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čaje