ovesné vločky

Samotné ovesné vločky jí málokdo, i když jsou velmi zdravé. Před konzumací se namáčí nebo vaří, jinak jsou v podstatě nepoživatelné, protože jsou tvrdé a suché. Většinou se dávají jako přísada do ovocných i slaných jídel. Velmi často slouží jako pojidlo do zavářkových polévek, karbanátků, sušenek, ale i pomazánek a vajec. Nicméně my dnes zůstaneme u sladké varianty a podíváme se, jak by chutnaly ještě lépe.

Ovesné vločky obsahují mnoho vlákniny

Ovesné vločky s jogurtem a mlékem jsou tradiční, ale nikdy nezevšední. Navíc mléčnými výrobky pro své tělo získáte další zdraví prospěšné látky, které podporují kosti a zuby. Ovesné vločky jsou samy o sobě dobrým zdrojem nenasycených mastných kyselin, bílkovin, vitamínu B, lecitinu, zinku, železa a fosforu. Na co bychom ovšem neměli zapomínat, je v nich obsažená vláknina. Ovesné vločky čistí střevo, přesto na dlouho zasytí. Snáze s nimi zhubnete, energii z nich totiž budete čerpat i během dne.

Přivykněte si na zdravý životní styl

Ovesné vločky jsou zdravým snídaňovým startem, který u nás mnoho lidí zatím nepreferuje, ale mohl by zafungovat. Jednoduše můžete s ovesnými vločkami začít tak, že si z nich společně s mlékem, uvaříte ovesnou kaši. Pokud vám přijde kaše nevzhledná, ozdobte si jí nakrájeným čerstvým ovocem. Ovoce dodá vločkám sladkost. Nejlepší jsou do kaší banány a jablka, ale lze prakticky cokoliv, třeba i nalámaná čokoláda nebo hrušky. Záleží na vás, co máte rádi. Tělu tak dodáte další pestrou paletu vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Ovesným vločkám dodáte nový rozměr i se sušeným ovocem nebo ořechy společně s dalšími semínky. Vynikající jsou semínka pražená na pánvi. Je to o chuti, vyzkoušet se dají mandle, lískové oříšky, ale i para ořechy, kešu nebo slunečnicová či dýňová semínka. V jogurtu ovesné vločky pěkně nabobtnají. Pokud vám jogurt nechutná a je pro vás málo sladký, lze přimíchat i lžíci medu. Skořice ho zase krásně provoní.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje