Bahno z Mrtvého moře nejen při lupence

Lupénka či psoriáza je chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže , které často recidivuje a bohužel se nedá nikdy úplně vyléčit. Vliv na výskyt může může mít dědičnost i stres.

Příznaky lupenky

K lupence patří  rychlejší tvorba povrchové složky kůže, která rohovatí, odlupuje se a často trpí zánětem. Až u poloviny pacientů se lupenka vyskytuje ve vlasech, kde tvoří nepříjemné a nevzhledné šupiny. Nejčastěji se vyskytuje mezi 10-30 rokem života.

Více se o lupénce neboli psoriáze dočtete ve článku Lupenka

Příčiny lupenky

Mezi vyvolávající faktory lupénky patří infekce dýchacích cest, poranění, hormonální vlivy a různé vnitřní choroby. Silným provokačním faktorem bývají i některé zevní podněty jako např. stres, alkohol, spálení sluncem.

BodyBeautiful 1280x800 v2

Diagnoza a léčba lupenky

Diagnózu onemocnění určuje kožní lékař. Příznaky lupenky jsou dnes dobře léčitelná, né však samotná lupenka. K léčbě se používají krémy, masti, mléka, roztoky nebo gely. Používají se i kortikoidy, které však mají i nepříjemné nežádoucí účinky a nesmí být použity v akutní fázi zánětu. Dále se používá léčba světlem s UV zářením a kyselina salicylová. Nově se zkouší tzv. biologická léčba, která má poměrně velký efekt a potenciál do budoucna. Útočí přímo na imunitní sytém.

BAHNO Z MRTVÉHO MOŘE

Tradiční metodou jsou je zábaly v bahně z Mrtvého moře. Vysoká koncentrace solí a minerálů (hořčík, draslík, vápník, brom, zinek a sodík) aktivuje lymfatický systém a dochází k okamžité reakci organismu. Málokdo ale může jezdit několikrát ročně k Mrtvému moři.

Bahno z Mrtvého moře si dnes již můžete zakoupit i na internetu a nemusíte si s ním léčit pouze lupenku. Velmi dobře pomáhá například  i při celulitidě a revma. Tento zábal má i detoxikační účinky, napomáhá tělo zbavit se škodlivých látek.

 

Zakoupené bahno, ideálně BAHNO Z MRTVÉHO MOŘE  se nanaší na postižená místa, ale může se aplikovat na celé tělo, nejlépe v klidu v leže. Následuje zabalení do mikrotenové folie, která dobře drží teplo a následné zabalení do deky, kde působí 30 min. Po aplikaci se provádí sprcha, ale pouze vodou, nikoliv s mýdlem, aby léčivé látky mohly ještě působit. Tyto zábaly se nedoporučují u akutních hnisavých onemocnění kůže, při aktivních zánětech kloubů a u osob s vysokým krevním tlakem. Dále by se jim měly vyhnout osoby onemocněním srdce a těhotné ženy.

Autor: Magazín o zdraví, nemocech, hubnutí, dietě, bylinkách a diskuzní forum

Čaje